ACCA / DACCA

BRATISLAVAMAJESTIC MUSIC CLUB
07.06.201320:00

ACCA / DACCA

BRATISLAVA – MAJESTIC MUSIC CLUB

 

AUSTRÁLSKY SÚBOR ACCA / DACCA  DORAZÍ NA SLOVENSKO PREDSTAVIŤ NAJVÄČŠIE HITY LEGENDÁRNEJ KAPELY AC/DC.  

SVOJU REPUTÁCIU SI ACCA / DACCA VYBUDOVALI V PRIEBEHU POSLEDNÝCH TRINÁSTICH ROKOV, A TO NIELEN V RODNEJ AUSTRÁLII.

ACCA / DACCA SI NAĎALEJ ZÍSKAVA FANÚŠIKOV PO CELOM SVETE VĎAKA SVOJEJ ŠPIČKOVEJ ÚROVNI.

 

"Ak nemáte možnosť vidieť AC/DC, choďte na koncert  ACCA/DACCA!"

Angus Young  AC/DC

 

 

Skupina ACCA / DACCA bola založená v austrálskom meste Brisbane v roku 2000 a u jej zrodu stál spevák Larry Attard (Bon / Brian). Larry s hudbou AC / DC vyrastal a bezhranične ju obdivoval. Jeho hlas je neuveriteľne podobný hlasu Bona Scotta, ktorý spieval v AC/DC do roku 1980, kedy zomrel.

David Young (Angus) odcestoval z rodného Londýna iba nedávno a pripojil sa k ACCA/ DACCA - ešte predtým však pôsobil v inom, anglickom súbore hrajúcom hudbu legendárnej kapely AC/DC. Podľa všetkého sa Young pre túto úlohu priam narodil – s holými kolenami, kukučom zbojníka a v školskej  uniforme dodáva koncertom autenticitu, nehovoriac  o jeho hre na gitaru, v ktorej by aj odborníci hľadali len veľmi ťažko  rozdiely od hry jeho hudobného vzoru.

Tvrdé gitarové rify, ktoré sú pre tvorbu AC/DC typické, má v kapele na starosti Mat Rath (Malcolm). James Macentire (Cliff) hrá na basu a za bicími sedí len pätnásťročný zázrak Jesse Attard (Phil Rudd). Títo štyria hudobníci  ACCA / DACCA - spoločne s 25000 wattmi zvuku a obrovskou svetelnou show – vyzerajú, ale hlavne znejú ako AC/DC .

ACCA / DACCA získali nadšené ohlasy na svoje  koncerty nielen v rodnej Austrálii, ale aj na Novom Zélande či v Indonézii, kde si podmanili hudobnú tlač aj zástupy fanúšikov.

Koncerty ACCA / DACCA trvajú bez prestávky  dve  a štvrť hodiny a v rámci tejto divokej jazdy  sa fanúšikovia dočkajú takých klasických hitov, ako sú Dirty Deeds, TNT, Highway to Hell, The Jack, Rosie, Let There Be Rock, a spústu ďalších vypalovačiek AC / DC, rovnako ako zopár menej známych skladieb.

 

ACCA / DACCA vystúpi 7.júna 2013 o 20,00 hod. v  Majestic music clube na Karpatskej v Bratislave.

800 divákov

XL Promotion