ANDREA BOCELLI

BratislavaZimný štadión Ondreja Nepelu
19.11.201719:30

Andrea Bocelli opäť na Slovensku

 

Interview (RTVS)


 

Andrea Bocelli zdraví svojich fanúšikov v Bratislave

 

Bratislavu čaká tento rok ďalší hudobný sviatok. Najobľúbenejší svetový tenor, fenomenálny Andrea Bocelli vystúpi 19. novembra 2017 v Bratislave.

Jeden z najväčších umelcov súčasného operného neba má na svojom konte priam nekonečný rad úspechov.

ANDREA BOCELLI

 

Za svoju viac ako dvadsaťpäťročnú kariéru nahral 15 štúdiových albumov, tri Greatest hits albumy, deväť kompletných opier, celosvetový predaj jeho nahrávok presiahol astronomické číslo 80 miliónov. Práve jemu sa podarilo nemysliteľné: priviesť klasickú hudbu na vrcholy popových hitparád. Sedem z jeho albumov dosiahlo prvú desiatku rebríčka Billboard 200. Album Romanza sa stal najpredávanejším albumom talianskeho umelca v histórii. Prvým singlom tohto albumu bol legendárny duet so Sarah Brightman Time To Say Goodbye, ktorý valcoval vrcholy hitparád po celej Európe. Doposiaľ sa z tohto singla celosvetovo  predalo viac ako 12 miliónov kópií, čo z neho robí jeden z najpredávanejších singlov všetkých čias.

 

Je držiteľom ocenenia Golden Globe v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň za skladbu The Prayer v animovanom filme Čarovný meč, ktorú naspieval s nemenej slávnou Celine Dion a taktiež bol za rovnakú skladbu nominovaný na Oscarov v tej istej kategórii.

Andrea Bocelli je od roku 2006 nositeľom titulu Grand Officer rádu Order of Merit of the Italian Republic. A v roku 2010 má Andrea Bocelli  svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy.

 

Koncert Andreu Bocelliho bude nepochybne jednou z najväčších hudobných udalostí roku 2017.

 

Vystúpenie okorenia zaujímaví a úspešní umelci z rôznych krajín. Rozhodne si nenechajte ujsť spojenie týchto muzikantských talentov, ktoré sa vám predstavia na spoločnom pódiu. 

,,Víťazný tím sa nemení! Toto spojenie s maestrom Rotom a s Českým Národným Symfonickým orchestrom môžeme považovať za pomerne zabehnuté.,, Takto sa vyslovil Andrea Bocelli pre portál Operaslovakia.sk na otázku, ako vníma opakovanú spoluprácu s ČNSO a talianskym dirigentom Marcellom Rotom. Orchester funguje od roku 1993 a dodnes je jedným z najobsadenejších skupín vďaka svojmu širokému a všestrannému repertoáru a kvalitnému zloženiu umelcov.

ANDREA BOCELLI

Marcello Rota

 

ANDREA BOCELLI

Český národný symfonický orchester

Dirigent Marcello Rota je známy taliansky dynamický dirigent, ktorý s obľubou spolupracuje s ČNSO a Andreou Bocellim. Ich vystúpenia sú nepopierateľne kvalitným umeleckým zážitkom. Okrem tohto zaužívaného spojenia dirigent Rota často hosťuje na tých najprestížnejších operných miestach, ako je Rím, Bologna, Verona, Geneva, Amsterdam, Londýn, Hamburg, Brusel a iné. Marcello má skúsenosti s mnohými svetovými sólistami, ktorí pôsobia aj na popovej scéne, slávnych sólistov, vrátane David Geringas, Jean-Pierre Rampal, Mstislav Rostropovič, Dmtri Sitkovetsky a operných spevákov ako Renato Bruson, Cecilia Gasdia, Leo Nucci, Nicola Martinucci, Andrea Bocelli, Katia Ricciarelli, Kiri Te Kanawa a Mariella Devìa.


Ilaria Della Bidia je toskánska diva, ktorá sa venuje hudbe už od útleho veku. Od roku 2011 spolupracuje s Andreou Bocellim a podieľa sa na jeho svetovom turné. Okrem jej speváckej kariéry je známa aj ako skladateľka a pianistka. Táto talentovaná speváčka vystúpila behom 15 rokov na viac ako 2000 koncertoch a zábavných predstaveniach zameraných najmä na zdieľanie emócií prostredníctvom kombinácie umenia po hudobnej, ale aj vizuálnej stránke. Okrem vášni k hudbe ju uchvátila aj túžba pomáhať. Od roku 2012 je sponzorom nadácie Arpa a srdečne podporuje aj Nadáciu ABF - Andrea Bocelli Foundation, ktorá aktívne pôsobí na okrajových častiach sveta, najmä na Haiti.

ANDREA BOCELLI

Ilaria Della Bidia

 

Maria Aleida je sopranistka kubánskeho pôvodu, ktorá začala rozvíjať svoje hudobné vzdelanie v roku 1999 na konzervatóriu vo Venezuele. Vyhrala medzinárodnú súťaž Montserrat Caballe v Zaragoze (2008), v Mário Lanza inštitúte vo Philadelphii (2009) a taktiež aj súťaž, ktorej organizátorom bola Licia Albanese-Puccini nadácia v New Yorku (2010). Bola finalistkou v New England v Bostone a v Metropolitnej opere National Council Auditions v roku 2011 a v opernej súťaži Operalia World v roku 2012. Preslávila sa rôznymi rolami v operách od tých najznámejších skladateľov, ako sú Strauss, Puccini, Offenbach, či Bellini. V posledných rokoch je aktívnou členkou Bocelliho svetového turné.

ANDREA BOCELLI

Maria Aleida


Gitarové duo Carisma je spojenie dvoch neobyčajných klasických gitaristov Magdaleny Kaltchevy a Carla Corrieriho. Tento muzikantský pár komponuje svoju hudbu veľmi inovatívnym spôsobom. O ich tvorbe Carlo tvrdí: "Rozmýšľame odlišne od väčšiny klasických hudobníkov. Užívame si každý hudobný žáner a tým, že sme mladí, počúvame aj pop a elektroniku. Sú to také zvukové stopy nášho každodenného života, rovnako, ako aj naše klasické pozadie. Niektorí z najzaujímavejších skladateľov dnes pracujú v oblasti elektronickej hudby. Nikdy nám nedávalo zmysel ignorovať moderný svet a obmedzovať sa len na klasické skladby. "

ANDREA BOCELLI

Carisma (Magdalena Kaltcheva, Carlo Corrieri)


Andrea Bocelli oslovuje vďaka svojmu talentu širokú verejnosť. Vo svojich textoch zanecháva pozitívne a silné posolstvo plné nádeje a sily. Jeho charitatívne aktivity, láskavé srdce a charizmatické vyžarovanie je neprehliadnuteľné.
Nezmeškajte preto príležitosť vidieť týchto hudobných velikánov na jednom pódiu už 19. novembra 2017 na bratislavskom zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

ANDREA BOCELLI

 

6.500 divákov

XL Promotion