BLACKMORE'S NIGHT

BRATISLAVAPKO
12.02.200920:00

Blackmore's Night

Legendárny gitarista, bývalý a zakladajúci člen, zároveň hlavný skladateľ hardrockovej formácie Deep Purple, Ritchie Blackmore vystúpi na Slovensku so svojou manželkou a speváčkou Candice Night so svojím projektom Blackmore´s Night a doprovodnou kapelou v 12. Februára 2009.

Ritchie Blackmore sa nepochybne radí medzi najvýznamnejších hudobníkov súčasnosti. Osobitosť a hudobná kvalita, ale najmä prirodzená intuícia, ktorou sa riadi od počiatku svojej kariéry, mu zaistili jeho miesto na výslní už temer 40 rokov.
Jeho vášeň pre stredovekú hudbu, rozpoznateľná v jeho hardrockových kompozíciach sa začala rozvíjať v roku 1997 s vydaním prvého CD formácie Blackmore´s Night a dnes naplno kulminuje v jeho osobitom štýle vlastnej hudby. On sám ho nazýva „renesančný rock s mnohými vplyvmi folku a balád".

Každý, kto má slabosť pre atmosféru dávnych dôb majstrovsky prenesenú do tých najkrásnejších balád, okorenených patričnou dávkou nezameniteľného „blackomorovského" rocku, nenechá si ujsť príležitosť zažiť toto všetko na vlastnej koži. Koncert skupiny Blackmore´s Night bude pre všetkých nezabudnuteľným zážitkom.

1.300 divákov

XL Promotion