BRIAN MAY & KERRY ELLIS

BRATISLAVAIncheba EXPO Arena
09.03.201619:00

LEGENDA KAPELY QUEEN 

BRIAN MAY

                      & KERRY ELLIS NA SLOVENSKU

 

BRIAN MAY & KERRY ELLIS NA JAR VYRÁŽAJÚ NA TÚRU PO STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPE. 9.MARCA 2016 VYSTÚPIA V RÁMCI TURNÉ ONE VOICE V BRATISLAVE.


Brian May, skladateľ, producent a hlavne fenomenálny gitarista legendárnej kapely Queen a speváčka Kerry Ellis, hviezda londýnskeho West Endu a newyorskej Broadway, ktorí spolu nahrali albumy s názvom “Anthems” a “Acoustic by Candlelight”, v marci 2016 vystúpia v jedenástich mestách Strednej a Východnej Európy v rámci turné “ONE VOICE” a fantastickou správou je, že 9. marca 2016 zavítajú aj do Bratislavy.

 

ORGANIZAČNÉ POKYNY KU KONCERTU (doc)

ORGANIZAČNÉ POKYNY KU KONCERTU (pdf)

 

 

POZOR! SÚŤAŽ O STRETNUTIE S BRIANOM MAYOM A KERRY ELLIS

BRIAN MAY & KERRY ELLIS


 

 

Toto slávne umelecké duo nedávno vydalo skladbu “One Voice”, ktorú zložila Ruth Moody, skladateľka, sopranista a spoluzakladateľka kanadského folkového tria Wailin’ Jennys.

 

Brian May na svojej webovej stránke brianmay.com hovorí: “Táto skladba v podstate umením v záujme umenia. Pre mňa osobne, je to niečo, na čo som obzvlášť hrdý, s úžasnými vokálmi Kerry Ellis… ale táto skladba v sebe nesie aj krištáľovo čistý odkaz pre nás ľudí – más hlas… a tvoj hlas môže niečo zmeniť.”

 

Projekt Briana Maya a Kerry Ellis sa zrodil po tom, ako sa títo dvaja umelci stretli počas konkurzov na muzikál “We Will Rock You - the Musical” v Londýne, v ktorom Kerry napokon hrala hlavnú postavu Meat. Brian May následne v roku 2010 produkoval jej štúdiový album “Anthems”, po ktorom v roku 2011 nasledovalo turné s názvom “Anthems Tour” a za ním turné “Born Free Tour”, ktoré bolo sériou intímnych akustických koncertov pri sviečkach. Hlavným cieľom tohto turné bolo zvýšiť povedomie o činnosti nadácie Born Free Foundation, ktorá sa zaoberá ochranou voľne žijúcich zvierat a ohrozených druhov. Ellis a May následne vydávajú live album so záznamom z tohto turné  pod názvom “Acoustic by Candlelight”.

 

Brian May, ktorý práve skončil turné s kapelou Queen a Adamom Lambertom po Južnej Amerike, hovorí: “Som poctený, že sa opäť vraciam do Strednej a Východnej Európy a veľmi sa na to teším. Od roku 1986 som tu hral už mnohokrát. V podstate to pre mňa bude niečo ako 30-te výročie.”

 

Tento koncert prinesie zmes klasických hitov od legendárnych rockových kapiel, vrátane kapely Queen či Beatles.

 

 

Turné “ONE VOICE” – MAREC 2016:

     2.3.      KRAKOW / ICE

     3.3.      OSTRAVA / GONG

     5.3.      ZLÍN / Congress Centre

     6.3.      BRNO / Boby Centre

     8.3.      PRAHA / Congress Centre

     9.3.      BRATISLAVA / Incheba Expo Arena

   11.3.      BUDAPEST / Budapest Congress Centre

   12.3.      BUDAPEST / Budapest Congress Centre

   14.3.      BUCHAREST / Sala Palatului

   16.3.      SOFIA / National Palace of Culture (NDK)

   17.3.      BELGRADE / Sava Centar

                                        .

 1 700 divákov

XL Promotion