BRIAN MAY & KERRY ELLIS

BRIAN MAY & KERRY ELLIS

BRATISLAVAIncheba EXPO Arena
09.03.201619:00

LEGENDA KAPELY QUEEN 

BRIAN MAY

                      & KERRY ELLIS NA SLOVENSKU

 

BRIAN MAY & KERRY ELLIS NA JAR VYRÁŽAJÚ NA TÚRU PO STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPE. 9.MARCA 2016 VYSTÚPIA V RÁMCI TURNÉ ONE VOICE V BRATISLAVE.


Brian May, skladateľ, producent a hlavne fenomenálny gitarista legendárnej kapely Queen a speváčka Kerry Ellis, hviezda londýnskeho West Endu a newyorskej Broadway, ktorí spolu nahrali albumy s názvom “Anthems” a “Acoustic by Candlelight”, v marci 2016 vystúpia v jedenástich mestách Strednej a Východnej Európy v rámci turné “ONE VOICE” a fantastickou správou je, že 9. marca 2016 zavítajú aj do Bratislavy.

 

ORGANIZAČNÉ POKYNY KU KONCERTU (doc)

ORGANIZAČNÉ POKYNY KU KONCERTU (pdf)

 

 

POZOR! SÚŤAŽ O STRETNUTIE S BRIANOM MAYOM A KERRY ELLIS


 

 

Toto slávne umelecké duo nedávno vydalo skladbu “One Voice”, ktorú zložila Ruth Moody, skladateľka, sopranista a spoluzakladateľka kanadského folkového tria Wailin’ Jennys.

 

Brian May na svojej webovej stránke brianmay.com hovorí: “Táto skladba v podstate umením v záujme umenia. Pre mňa osobne, je to niečo, na čo som obzvlášť hrdý, s úžasnými vokálmi Kerry Ellis… ale táto skladba v sebe nesie aj krištáľovo čistý odkaz pre nás ľudí – más hlas… a tvoj hlas môže niečo zmeniť.”

 

Projekt Briana Maya a Kerry Ellis sa zrodil po tom, ako sa títo dvaja umelci stretli počas konkurzov na muzikál “We Will Rock You - the Musical” v Londýne, v ktorom Kerry napokon hrala hlavnú postavu Meat. Brian May následne v roku 2010 produkoval jej štúdiový album “Anthems”, po ktorom v roku 2011 nasledovalo turné s názvom “Anthems Tour” a za ním turné “Born Free Tour”, ktoré bolo sériou intímnych akustických koncertov pri sviečkach. Hlavným cieľom tohto turné bolo zvýšiť povedomie o činnosti nadácie Born Free Foundation, ktorá sa zaoberá ochranou voľne žijúcich zvierat a ohrozených druhov. Ellis a May následne vydávajú live album so záznamom z tohto turné  pod názvom “Acoustic by Candlelight”.

 

Brian May, ktorý práve skončil turné s kapelou Queen a Adamom Lambertom po Južnej Amerike, hovorí: “Som poctený, že sa opäť vraciam do Strednej a Východnej Európy a veľmi sa na to teším. Od roku 1986 som tu hral už mnohokrát. V podstate to pre mňa bude niečo ako 30-te výročie.”

 

Tento koncert prinesie zmes klasických hitov od legendárnych rockových kapiel, vrátane kapely Queen či Beatles.

 

BRIAN MAY & KERRY ELLIS TO EMBARK ON A 10-CITY TOUR OF CENTRAL AND EASTERN EUROPE

Brian May, songwriter, producer and legendary guitarist of QUEEN, and Kerry Ellis, one of the great new stars of London’s West End and Broadway, who have cooperated on the albums “Anthems” and “Acoustic by Candlelight”, have announced that they will extend their “ONE VOICE” tour with 11 concerts in Central and Eastern Europe in March 2016, including Bratislava Slovakia on March 9th 2016.

The artistic duo recently released “One Voice”, written by Ruth Moody, co-founder of the Wailin’ Jennys. Said Brian May on brianmay.com: “This track is Art for Art’s sake. To me, it’s something I’m already proud of, with a magnificent vocal performance by Kerry Ellis, but also it has a crystal clear human message – You have a voice … your voice can make a difference.”

The Brian May & Kerry Ellis project was born after the meeting of the two artists during the auditions for the debut of “We Will Rock You - the Musical” in London, where Kerry played the original role as Meat. Brian May produced her studio album “Anthems” in 2010, followed by the “Anthems Tour” in 2011. This was followed by the “Born Free Tour”, which was a series of intimate, acoustic shows performed by candlelight, with the aim of raising awareness of their work for the Born Free Foundation. Ellis and May released a live album from the first leg of the “Born Free Tour” in 2013, entitled “Acoustic by Candlelight”.

Brian May, who has just finished a tour with Queen + Adam Lambert in South America, says: “I am delighted to be returning to Eastern Europe, where I have performed so many times since 1986. This will be a sort of 30th anniversary for me.”

The concert will include classic hits from legendary rock artists, including Queen and the Beatles. Tickets will go on sale on  October 8th 2015 at www.xl.sk

 

Turné “ONE VOICE” – MAREC 2016:

     2.3.      KRAKOW / ICE

     3.3.      OSTRAVA / GONG

     5.3.      ZLÍN / Congress Centre

     6.3.      BRNO / Boby Centre

     8.3.      PRAHA / Congress Centre

     9.3.      BRATISLAVA / Incheba Expo Arena

   11.3.      BUDAPEST / Budapest Congress Centre

   12.3.      BUDAPEST / Budapest Congress Centre

   14.3.      BUCHAREST / Sala Palatului

   16.3.      SOFIA / National Palace of Culture (NDK)

   17.3.      BELGRADE / Sava Centar

                                        .

 1 700 divákov

XL Promotion