DEPECHE MODE

BRATISLAVAŠTADIÓN PASIENKY
25.05.201320:25

Depeche Mode vyrážajú na svetové turné

Svetové turné odštartuje v Európe 7. mája 2013

 

LOKÁLNY PREDSKOKAN!

Predskokanom Depeche Mode bude Katarína Knechtová

(17. 4. 2013)

25. mája 2013 vystúpi na futbalovom štadióne na bratislavských Pasienkoch britská skupina Depeche Mode, jej domácim predskokanom bude Katka Knechtová.

 

K Depeche Mode mala  Katarína vždy blízko, obdivovala nielen ich najväčšie hity, no jej pozornosti neušla ani tvorba producenta a koncertného bubeníka skupiny Christiana Eignera. Tá ju tak nadchla, že práve Eignera oslovila ako potenciálneho producenta jej vlastných skladieb. Obaja umelci sa napokon naozaj dohodli na spolupráci a Christian Eigner pred dvoma rokmi produkoval zatiaľ posledný album Katky Knechtovej Tajomstvá obsahujúci aj hit Zmier svetlo s tmou.

 

Opäť sa spolu stretnú 25. mája na bratislavskom koncerte Depeche Mode. „Manažment skupiny nám potvrdil, že chce mať lokálnu predkapelu. My sme im obratom poslali ponuky od interpretov, ktorí sa nám ozvali,“ hovorí Zuzana Habodaszová z agentúry XL Promotion. „Odpoveď prišla o niekoľko dní – manažment Depeche Mode si vybral Katarínu Knechtovú.“

 

Do termínu koncertu sa Katka aj so skupinou bude na vystúpenie dôkladne pripravovať.  „Stále sme na akustickom turné po kluboch, no v tomto prípade samozrejme prispôsobíme playlist aj koncept koncertu špeciálnej situácii,“ potvrdila speváčka. Ako predskokanka Depeche Mode chce dať priestor hlavne elektronickým piesňam z albumu Tajomstvá. „Budú to koncertné verzie skladieb, ktoré produkoval Christian Eigner. Je to úžasná koncertná bodka za naším spoločným albumom a neexistuje lepšie miesto a čas pre pesničky z neho.“

 

PRED SIEDMYMI ROKMI...

Interview s Dave Gahanom

SHOW u Davida Lettermana

 

 

EXKLUZÍVNE ZÁBERY ZO ŠPECIÁLNEHO KONCERTU PRE 1000 FANS

DELTA MACHINE LAUNCH IN VIENNA, 24.03.2013

 

NOVY SINGEL - HEAVEN

 

NEWS:

Depeche Mode- Singel Heaven v predaji!

Britské megahviezdy skupiny Depeche Mode sa už po tretíkrát predstavia slovenskému publiku aby mohli uviesť svoj nový, v poradí 13 album. V rámci koncertu zaznejú všetky známe hity ako aj nový singel s názvom Heaven, ktorý sa ešte len v tomto období dostane do predaja. Fanúšikovia si môžu prísť vychutnať tento veľkolepý zážitok na bratislavský futbalový štadión Pasienky (Inter) dňa 25. mája 2013. Niet pochýb o tom, že to bude hudobný vrchol roku 2013 a lístky na sedenie sú už teraz takmer vypredané. Vstupenky v ostatných cenových kategóriách zakúpite na www.xl.sk.

 

Depeche Mode, kapela, ktorá znovu definovala zvuk hudby, štartuje začiatok ich majestátneho a strhujúceho live turné naprieč Európou počas nastávajúceho leto. Niet pochýb o tom, že to bude absolútny hudobný "highlight" roku 2013.

 

Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher odohrajú minimálne 34 koncertov v 25-tich štátoch Európy, a to viac ako 1 a pol miliónom fanúšikov. Turné bude následne pokračovať po Severnej Ameriky.

Bombastický start je naplánovaný na utorok 7.mája 2013 na open-air štadióne v Tel Avive.

 

Ďalšie koncerty Depeche Mode odohrá v Berlíne na olympijskom štadióne, na parížskom Stade De France, v Moskve, či Ríme. Európska časť turné končí 29. júla 2013 v Minsku.

 

Depeche Mode opäť nevynechá Slovensko. 25.mája vystúpia na Futbalovom štadióne Pasienky.

 Táto túra bude prvým živým vystúpením od mimoriadne úspešnej koncertnej šnúry 2009/2010 Tour of the Universe, počas ktorej Depeche Mode odohrali 142 koncertov a videlo a počulo ich neuveriteľných 2 a pol milióna fanúšikov.

 

Oslavujúc viac ako tri dekády ich účinkovania na hudobnom výslní, s viac ako 100 miliónmi predaných hudobných nosičov, Depeche Mode strávili väčšinu tohto roka prácou na ich očakávanom 13.štúdiovom albume, ktorý by mal vyjsť budúcu jar. Verme, že bude rovnako hyptotický ako ostatný "Sounds Of The Universe".

 

"Z nového albumu som nadšený," hovorí Dave Gahan, "a už sa nemôžem dočkať, kedy vyrazíme na turné."

  

DEPECHE MODE

 

 

 

 

30 000 divákov

XL Promotion