GREGORIAN

BRATISLAVAINCHEBA EXPO ARENA
20.12.200819:00

The Original Masters Of Chant

 

GREGORIAN

 

MAGICKÉ CHORÁLY VO VIANOČNEJ BRATISLAVE
20.12.2008 EXPO ARÉNA

 

Vrcholným momentom pre všetkých obdivovateľov tohto v súčasnej dobe najlepšieho interpreta gregoriánskeho chorálu je počuť Gregorian naživo na koncerte. Početní fanúšikovia preto budú určite nadšení správou, že sa v roku 2008 uskutoční ďalšie Vianočné turné. Ich predchádzajúce vianočné koncerty v rokoch 2006 a 2007, ktoré sa konali vo viac ako 30 nemeckých mestách, boli beznádejne vypredané! Vzhľadom k úspešným turné v minulosti sa budú koncerty Vianočného turné 2008 konať vo veľkých kostoloch a koncertných sieňach. Súbor, zložený z ôsmich umelcov známych jednak mimoriadnou kvalitou, jednak i pozoruhodným repertoárom, usporiada celkovo 17 koncertov. Doprevádzať ho bude Amelia Brightman a traja vynikajúci hudobníci. V tradičnom gregoriánskom chorálnom štýle budú poslucháči počuť aj veľmi známe melódie, ako je Ave Maria, Tichá noc, Fields of Gold, Angels, Mad World, Miracle of love a When child is born. Príležitosť počuť Gregorian živo na koncerte je vskutku nezabudnuteľný zážitok!
Tento magický zbor, ktorého speváci sa podieľali na hudbe k takým klasickým filmom, ako je Harry Potter, Pán prsteňov a Hviezdne vojny, je mimoriadne aktívny aj mimo koncertnej činnosti. Potom, ako v roku 2007 vydal exkluzívny komplet „Chants & Mysteries", piate DVD Gregorianu „Live at Kreuzenstein Castle" a šieste CD série „Masters of Chants", plánuje ďalšie nahrávky i pre rok 2008. Medzi nimi bude okrem iného aj nahrávka koncertu v berlínskom Passionskirche v rámci Vianočného turné 2007 a nové vydanie Vianočného albumu. 
Príďte si vychutnať nezameniteľnú vianočnú atmosféru do Expo Arény 20.12.2008.

 

GREGORIAN - MASTERS OF CHANT VYDÁVAJÚ SVOJE ŠIESTE CD

Fenomenálny súbor spievajúci gregoriánske chorály „Gregorian - Masters of Chant", ktorý 20.12.2008 vystúpi v bratislavskej Expo Arene, v tomto období vydáva svoje v poradí už šieste CD „Masters of Chant Chapter VI". Zároveň s týmto CD vydáva aj tzv. earBOOK pod názvom „Chants & Mysteries", čo v preklade znamená „Chorály a tajomstvá" - výnimočný zážitok nielen pre sluch, ale aj zrak.


Týmto CD-čkom Gregoriáni opäť presviedčajú poslucháčov o svojej genialite. Hudba tohto 10-členného čisto mužského zboru Vás sprevádza na fascinujúcej ceste cez rôzne obdobia a rozličné hudobné žánre. Budete počuť hudbu Coldplay, Lennyho Kravitza, Tears For Fears alebo Björk, či nesmrteľnú baladu „Crying In The Rain" od Everly Brothers. CD obsahuje aj dva špeciálne highlighty: dve gregoriánske kompozície, vhodne dopĺňajúce ostatné chorály na CD. 
Nielen skladby z tohto ostatného CD si môžete vypočuť 20.12.2008 v bratislavskej Expo Arene aj Vy.

 

 

2 500 divákov

 

XL Promotion