Kings On Ice

BratislavaZimný štadión Ondreja Nepelu
29.11.201619:00

Šou  KINGS ON ICE mieri

do Bratislavy

Do hlavného mesta sa koncom roka vráti vrcholné svetové krasokorčuľovanie. 29. novembra si na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu budú môcť fanúšikovia užiť energickú krasokorčuliarsku šou Jevgenija Pľuščenka Kings on Ice.


 

Šou Kings on Ice vznikla v roku 2006 – po víťazstve ruského krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka na zimných olympijských hrách v Turíne. S maďarským hudobným skladateľom a huslistom Edvinom Martonom priniesli fanúšikom krasokorčuliarsku exhibíciu, v ktorej účinkujú bývalí i súčasní šampióni. Na rozdiel od iných šou je šou Kings on Ice založená na výkonoch najlepších krasokorčuliarov posledného obdobia, ktorí majú pripravené najlepšie čísla. Medzi nimi nechýbajú ani štvorité skoky mužov.

Kings On Ice 

Šou videlo už 1,5 milióna divákov

Kings on Ice mali premiéru v roku 2006 v Rusku, kde sa celkovo predviedli už dvadsaťkrát. „Krasokorčuliari absolvujú ročne približne 30 vystúpení a doteraz navštívili 13 krajín. Konkrétne Čínu, Japonsko, Slovensko, Českú republiku,  Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Nemecko, Estónsko, Lotyšsko, Ukrajinu, Taliansko, Poľsko,“ hovorí Jana Tuhá z SPR media, ktorá je spoluorganizátorom šou.  V uplynulých rokoch krasokorčuliarskym esám tlieskalo viac ako 1,5 miliónov divákov. Vlani si šou pripísala na konto dokonca aj návštevnícky rekord, keď na futbalovom štadióne vo Varšave bolo 22 000 fanúšikov.

 

Stradivarky za 6 miliónov eur

Kings on Ice ponúkajú úplne ojedinelé spojenie divadla, humoru a akrobatických kúskov. „V rámci jednej ľadovej šou si diváci vychutnajú umenie približne 20 krasokorčuliarov, ktorým kraľuje štvornásobný olympijský medailista Jevgenij Pľuščenko a jeho exkluzívny hudobný sprievod, huslista Edvin Marton,“ tvrdí Zuzana Habodászová z XL promotion. Maďarský skladateľ sprevádza hviezdy ľadu na legendárnych stradivarkach typu Antonio, ktoré mu doživotne zapožičala Švajčiarska banka. 1697 – rok ich výroby vyráža dych, rovnako aj závratná suma, na ktorú sú poistené – 6 miliónov eur. Edvin Marton zahrá desať skladieb zo svojho nového CD Rock Symphony, ale tiež upravené hity od skupín Metallica a Queen. Klasickú hudbu zastúpi tvorba Vivaldiho. Bonusom by malo byť špeciálne číslo, ktoré pripravuje s Jevgenijom Pľuščenkom.

Kings On Ice

 

Nežná Adelina i miláčik Amodio

V Bratislave sa medzi kráľmi ľadu zaskvie olympijská víťazka zo Soči 2014 Adelina Sotnikovová, ďalej bývalí majstri Európy Brian Joubert či Florent Amodio. Jeho nedávna rozlučka s aktívnou kariérou, práve na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, patrila k najemotívnejším momentom januárových majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. „Naozaj mám veľkú radosť, že sa v rámci šou Kings on Ice môžem opäť stretnúť so slovenským publikom. Na Slovensku som korčuľoval niekoľkokrát, v januári som si užil šampionát, ktorý potvrdil, že záujem fanúšikov o krasokorčuľovanie je u vás naozaj veľký. Aj preto sa na všetkých v novembri teším,“ uzatvára Tomáš Verner, majster Európy z roku 2008.

Kings On Ice

Adelina Sotnikovová

 

Kings On Ice

Brian Joubert

 

Kings On Ice

Florent Amodio 

 

Kings On Ice

Tomáš Verner

 

Kings On Ice

Philippe Candeloro

 

Kings On Ice

Lukáš Csölley a Lucie Myslivečková


 

 

 

8 500 divákov

XL Promotion