LORD OF THE RINGS

BRATISLAVAIncheba EXPO Arena
20.06.201618:30

 

LORD OF THE RINGS - FELLOWSHIP OF THE RING

 

Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

20. júna 2016, 18:30 hod., Incheba Expo Aréna Bratislava


 

LEGENDA O PRSTENI ZNOVU OŽÍVA, TENTOKRÁT V UNIKÁTNOM FILMOVOM PREDSTAVENÍ NA GIGANTICKOM FILMOVOM PLÁTNE ZA DOPROVODU 100 – ČLENNÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRA, 150-ČLENNÉHO ZBORU A ZAHRANIČNÝCH SÓLISTOV.

Slovenské publikum s napätím očakávalo premiéru tohto „veľkofilmu storočia“ a dočkalo sa 10. januára 2002. Neuveriteľná návštevnosť vtedy dosiahla rekordné číslo 218 tisíc divákov. Teraz majú diváci po prvý krát možnosť vidieť toto majstrovské dielo v HD kvalite na ploche 150 m2, v pôvodnom znení so slovenskými titulkami. Jedinečné spojenie veľkolepej projekcie so živým hudobným doprovodom sľubuje skutočne fantastický zážitok.Obsadenie:

Clara Sanabras – sólový spev

Plzeňská filharmonie pod taktovkou dirigenta Davida Reitze

Kühnův dětský sbor, zbormajster Petr Louženský

Vysokoškolský umělecký sbor Univerzity Karlovy, zbormajster Jakub Zicha

 

LORD OF THE RINGS

Clara Sanabras

 

LORD OF THE RINGS

David Reitz 

 

Takto to vyzerá pred a počas predstavenia LORD OF THE RINGS in CONCERT 

 

LORD OF THE RINGS

LORD OF THE RINGS

LORD OF THE RINGS


LORD OF THE RINGSLORD OF THE RINGS

LORD OF THE RINGSLORD OF THE RINGS

 

 

Skladateľ Howard Shore privádza Tolkienove literárne predstavy k životu vďaka svojej hudbe k filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa, ktorá získala ako ceny Akadémie®, tak i cenu Grammy®. Shoreova hudba vyjadruje film Petera Jacksona v podobe ohromného symfonického diela.

Hudba Pána prsteňov sa radí medzi tie najkomplexnejšie a najúplnejšie diela na poli filmovej hudby. Shoreova hudba zachytáva nielen rozsiahle emócie, ktoré je možné vo filme nájsť, ohromné výhľady a dlhé cesty, ale zároveň pripomína samotnú konštrukciu Stredozeme od Tolkiena. Štýly a nástroje z rôznych kútov sveta poskytujú jednotlivým prvkom Tolkienovho sveta unikátnu hudobnú stopu.

Veľký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchester, zmiešaný zbor, chlapčenský zbor a inštrumentálnych a vokálnych sólistov spievajúcich v Tolkienových jazykoch Quenya, Sindarin, Khuzdul, Adûnaic, Čierna reč Mordoru, ale samozrejme aj v angličtine. Shoreovo skladanie ráta so zemitým a pevným tónom, ktorý sa opiera o robustné orchestrálne štruktúry a líniu, ktorá je jednak plynulá a taktiež je zbavená nadbytočného zdobenia.

Ako hovorí Howard Shore: Moja prvá hudba k trilógii Pán prsteňov, ku Spoločenstvu Prsteňa, bola začiatkom mojej cesty do Tolkienovho sveta a vždy budem mať k tejto hudbe a samotnému zážitku zvláštny vzťah.

  

 

XL Promotion