MAMMA MIA!

BRATISLAVAINCHEBA EXPO ARENA
15.04.200919:30

NAJÚSPESNEJŠÍ MUZIKÁL VŠETKÝCH ČIAS SA VRACIA DO BRATISLAVY!

5 predstavení

 

MAMMA MIA! – celosvetovo známy muzikál založený na skladbách skupiny ABBA sa predstaví v bratislavskej Incheba Expo Aréne 15.4.-19.4.2009 vrámci šiestich exkluzívnych predstavení.

Muzikál inšpirovaný jedinečnými skladbami švédskej skupiny Abba rozpráva o živote na malom gréckom ostrove. V predvečer svojej svadby, v túžbe spoznať svojho pravého otca, privádza nevesta na ostrov troch mužov, ktorí sa mihli životom jej matky pred dvadsiatimi rokmi.

 

 V predstavení zaznie 22 skladieb od skupiny ABBA, vrátane hitov: CHIQUITITA, DANCING QUEEN, I HAVE A DREAM, KNOWING ME, KNOWING YOU, THE WINNER TAKES IT ALL, TAKE A CHANCE ON ME a VOULEZ-VOUS.

 

 

Muzikál MAMMA MIA! drží svetový rekord v počte predstavení naskúšaných rôznymi divadelnými súbormi. V súčasnej dobe vystupuje po celom svete celkovo 10 rôznych produkcií muzikálu (okrem iného v USA, Rusku, Japonsku, Nemecku, Holandsku či Veľkej Británii., kde mal muzikál premiéru v apríli 1999). MAMMA MIA! bola z angličtiny preložená do ôsmich jazykov – japončiny, korejčiny, flámčiny, holandčiny, nemčiny, španielčiny, švédčiny a ruštiny.)
Počas posledných dvoch rokov sa medzinárodné turné predstavilo okrem iného aj v Dubline, Edinburghu, Južnej Afrike, Nemecku, Talline, Lisabone, Paríži, Bruseli, Viedni, Belfaste, Zurichu, Katare, Tel Aviv, Dubai, Šanghaji, Rige, Helsinkách, Prahe, Bratislave a predstavenia navštívilo viac ako 2 milióny divákov.

 

Autorkou muzikálu je CATHERINE JOHNSON, pričom hudba a texty pochádzajú od hviezdnej skladateľskej dvojice BENNY ANDERSSON a BJÖRN ULVAEUS. MAMMA MIA! vznikol v réžii Phyllidy Lloyd s choreografiou Anthonyho Van Laasta. O kostýmy a scénu sa postaral Mark Thompson, o svetlá Howard Harrison. Zvukovú stránku predstavenia vytvorili Andrew Bruce a Bobby Aitken, hudobné aranžmá a dirigentský dohľad zastrešil Martin Koch.

 

Producentmi medzinárodnej tour sú:
Za spoločnosť Littlestar Judy Craymer, Richard East a Björn Ulvaeus v spolupráci so spoločnosťami Universal, Stage Entertainment a NGM

 

Od svojej premiéry v roku 1999 muzikál MAMMA MIA! zarobil najmenej 2 miliardy dolárov po celom svete a videlo ho viac ako 32 miliónov divákov.

 

PLÁN PREDSTAVENÍ:

15. apríla (streda): 19:30

16. apríla (štvrtok): 19:30

17. apríla (piatok): 19:30

18. apríla (sobota): 15:00; 19:30

19. apríla (nedeľa): 15:00

 

klikni na MAMMA MIA! 2007 

 

 

 

 9 000 divákov

XL Promotion