MARK KNOPFLER

BRATISLAVAAegon Arena NTC
23.06.201320:00

AN EVENING WITH

MARK KNOPFLER

AND THE BAND


23.6.2013 AEGON ARENA (NTC), BRATISLAVA

 

 

BRITSKÝ FENOMENÁLNY GITARISTA, BÝVALÝ FRONTMAN LEGENDÁRNEJ KAPELY DIRE STRAITS A JEDEN KRITIKOU NAJLEPŠIE HODNOTENÝCH A KOMERČNE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH UMELCOV VŠETKÝCH ČIAS, MARK KNOPFLER, SA PO NEUVERITEĽNÝCH 16 ROKOCH VRACIA NA SLOVENSKO PREDSTAVIŤ SVOJ NOVÝ ALBUM „PRIVATEERING". DO BRATISLAVSKEJ AEGON ARENY ZAVÍTA V RÁMCI SVOJHO KONCERTNÉHO TURNÉ, KTORÉ MÁ 72 ZASTÁVOK V DVADSIATICHPIATICH EURÓPSKYCH MESTÁCH.

 

Nový album „Privateering" vychádza 3. Septembra 2012 a MARK KNOPFLER ho s svojou kapelou podporí  na  sérii  koncertov  od  apríla  do júla  2013. „Privateering"  je  Markov ôsmy sólový štúdiový album, obsahuje dvadsať skladieb a je to vôbec prvý dvojalbum v jeho tridsaťpäťročnej kariére. „Čím som starší, tým viac mám chuť písať," hovorí. „Celý proces si užívam viac než kedykoľvek predtým, písanie, nahrávanie aj živé hranie. Baví ma všetko".

Knopfler a jeho osemčlenná kapela sa už teší, až zase vyrazí na koncertné turné, ktoré odštartuje v roku 2013. „Je to  ako byť  kapitánom malej bojovej  lode  a ja si celý  ten  život  v tíme na turné naozaj užívam."

Okrem materiálu z nového albumu sa fanúšikovia dočkajú aj piesní, ktoré sa stali súčasťou našich životov, a Mark si ich patrične vychutná. „Naše staré skladby sa pre mnohých stali v podstate ukazovateľmi na ceste životom. Budem samozrejme hrať tieto veci občas trochu inak, aby som ich udržal pri živote a aby pre mňa boli zmysluplné a nepôsobili ako kabaret. Sú však skladby, ktoré keď nezahráte v pôvodnej verzii, tak pre veľa ľudí svet prestane byť tým, čím býval. Skrátka rád hrám staré piesne, ktoré som zložil a ľudia ich radi počúvajú."

Mark vydal svoj prvý sólový album „Golden Heart" v roku 1996 a potom hneď v prvom desaťročí 21. storočia vo svojom tvorivom rozlete celý rad ďalších skvelých platní - celkovo vydal v spoločnosti Universal 7 titulov: Golden Heart (1996), Sailing To Philadelphia (2000), The Ragpickers Dream (2002), Shangri-La (2004), All The Road Running (2006), Kill To Get Crimson (2007), Get Lucky (2009).

Mark Knopfler nie je len plodným skladateľom, ktorý, ako sa zdá, nedokáže skrátka prestať písať a nahrávať pesničky, ale je i vynikajúcim koncertným hudobníkom - na podporu všetkých zmienených albumov intenzívne vystupoval po celej Európe  aj USA.

Mark Knopfler býva označovaný ako jeden z najlepších gitaristov všetkých čias. Počas svojej hudobnej kariéry predal viac ako 120 miliónov albumov, a to či už sólovo alebo s kapelou Dire Straits.

V roku 2012 to bude už 20 rokov od posledného koncertu Dire Straits.

Niekoľkonásobný držiteľ ceny Grammy v kategórii spevák / skladateľ spojil v Dire Straits svoje ironické texty s osobitou technikou hry na gitaru a vytvoril tak obrovské hity ako „Money For Nothing", „Sultans Of Swing", „Romeo and Juliet" a „Walk Of Life." Produkoval nahrávky Boba Dylana a Randy Newmana, je taktiež autorom niekoľkých soundtrackov : „Local Hero", „Princess Bride", „Last Exit To Brooklyn" , „Wag The Dog" a „A Shot at Glory".

 

Príďte na koncert Marka Knopflera 23.júna 2013 do Aegon Arény a zažite „live" absolútnu rockovú klasiku.

 

5 500 divákov

XL Promotion