SEAL

BRATISLAVAIncheba Expo Aréna
29.11.201220:00

CRAZY SEAL v Bratislave

 

>>SEAL - BRATISLAVA 2005<<

SEAL PO SIEDMYCH ROKOCH  V BRATISLAVE

Nigérijskemu imigrantovi a brazílčanke sa 19. februára 1963 narodil v Londýne chlapec, ktorý dostal meno Seal Henry Olusegun Olumide Adelo Samuel. Po základnej škole začal študovť strojárstvo a architektúru, ale svet ho pozná ako fantastického soul-popového speváka a muzikanta pod skratkou SEAL.

 

Vystupovť síce začal už ako 11 ročný, ale na profesionálnej hudobnej scéne sa objavil až začiatkom 90. Rokov minulého storočia.

CRAZY - to bol debutový singel z roku 1990, ktorým prerazil až na druhé miesto UK CHARTU. Singlom KISS FROM A ROSE z albumu SEAL 2 sa prespieval do konca na 1. miesto US CHARTU.

SEAL nahral vo svojej kariére 8 štúdiových albumov.  Tento držiteľ 4 GRAMMY a 3 BRIT AWARDS sa po siedmych rokoch opäť predstaví v Bratislave. Zaspieva nové skladby zo zatiaľ posledného albumu SOUL 2 a samozrejme svoje najväčšie hity, ako Killer, Kiss From a Rose, Crazy, Amazing a ďalšie.

Hudobník, ktorý na budúci rok oslávi 50. narodeniny, vystúpi vo štvrtok 29. novembra po 20:00 v Incheba Expo Aréne.

Lístky budú v predaji od stredy, 30.5.2012 na www.xl.sk. 

  

 

 

Sealov koncert odštartuje začínajúca hviezda Celeste Buckingham

 

Seal si ako predkapelu nemohol priať nikoho lepšieho. Celeste Buckingham, ktorá valcuje slovenské rádiá v tom najlepšom slova zmysle, jej hit „Run, Run, Run“ je neuveriteľne populárny od škôlkárov po dôchodcov a všetko nasvedčuje tomu, že má toho ešte veľmi veľa pred sebou, vystúpi 29.novembra 2012 v bratislavskej Inchebe ako predskokan fantastického Seala.

 

Celeste Rizvana Buckingham sa narodila 3. mája 1995 v Zűrichu švajčiarskej  matke a americkému otcovi, v žilách jej ale koluje po prarodičoch tiež iránska, írska, anglická a ruská krv. Multikultúrne prostredie, v ktorom vyrastala, ovplyvnilo nielen jej záujmy, ale odráža sa i v jej tvorbe. Hudbe prepadla v útlom veku. Svoje prvé vystúpenie na verejnosti absolvovala už ako trojročná, kedy prerušila koncert, vyžiadala si mikrofón a konsternovanú kapelu poprosila o hudobný doprovod. V  dvanástich rokoch začala sama písať texty, jedna z jej prvých piesní je ‚Blue Guitar‘. V súčasnosti žije striedavo v Bratislave a v USA. Hovorí plynulo štyrmi jazykmi a bola prijatá na dve najprestížnejšie hudobné školy v USA - Berklee College of Music v Bostone a Belmont University v Nashville. Na druhú menovanú v septembri  tohto roku nastúpila.

 

3800 divakov

XL Promotion