STING

KOŠICESteel Arena
17.11.201220:00

STING:  BACK TO BASS   Fall Tour 2012

Košice, 17.novembra 2012, Steel Arena

 

 

Jeho najslávnejšie hity v doprovode 5-člennej kapely

 

Sting si vezie vlastnú zvukovú aparatúru – fajnšmekri môžu byť pokojní

Organizovanie koncertu v akejkoľvek hale, ktorá nie je špeciálne upravená na hudobnú produkciu, býva vždy nočnou morou jednak organizátorov, jednak samotných návštevníkov koncertu, keďže „nazvučiť“ takéto priestory je často krát veľký problém. Ani ten najskúsenejší zvukár sa bez kvalitnej zvukovej techniky nezaobíde.

Preto je úžasnou správou pre všetkých fajšmekrov citlivých na kvalitný zvuk fakt, že Sting s kapelou si vezie vlastnú aparatúru značky Clair i5 system, takže napriek tomu, že sa koncert tejto hviezdy uskutoční v hokejovej hale, obavy o kvalitu zvuku by mali byť zbytočné.

-------------------------------------------------------

 

Nadväzujúc na úžasný úspech Stingovho svetového turné 2011-2012, XL group a Live Nation s potešením oznamujú, že Back to Bass tour sa vracia túto jeseň do Európy a vrámci tohto turné Sting odohrá svoje najväčšie hity v doprovode 5-člennej kapely.

 

Back to Bass svetové turné 2011-2012 bolo kritikou ovenčené samými superlatívmi od Severnej Ameriky, cez Európu, Veľkú Britániu až po Južnú Afriku. Začiatok nadchádzajúceho turné je naplánovaný na 7.novembra v Štrasburgu, ku ktorému pribudne viacero francúzskych miest (presné termíny sú uvedené v závere tlačovej správy) a turné zahŕňa Slovensko, a to 17.novembra v Košiciach a Českú republiku 19.novembra v Ostrave. Vstupenky sa začnú predávať v piatok, 10. Augusta v sieti www.ticketportal.sk.

 

Tu je zopár úryvkov zo recenzií médií:

 

"Úžasná noc so skupinou skvelých hudobníkov a charizmatickým spevákom a skladateľom, ktorý nestratil nič zo svojej moci."

- The Newcastle Evening Journal (6. február, 2012)

 

"Koncert, ktorý si nesmiete nechať ujsť!"

- Lidové Noviny (19. február, 2012)

 

"Sting sa neustále vyvíja...a čokoľvek robí, je magické."

- Augsburger Allgemeine (29. február, 2012)

Stinga bude sprevádzať kapela, v ktorej hrá gitarista Dominic Miller, jeho dlhoročný spolupracovník, na bicích Vinnie Colaiuta, klávestista David Sancious, a Peter Tickell, hráč na elektrických husliach a vokalista Jo Lawry.

 

Členovia Stingovho fan klubu si vstupenky môžu zakúpiť na www.sting.com. Pre kompletné informácie o turné a informácie o vstupenkách, prosím navštívte www.sting.com.

 

Promotérom turné je XL group a producentom RZO Entertainment, Inc.

 

JESENNÉ TURNÉ 2012

 

 

November 7      Strasbourg, France              Zenith                                   

November 9      Lyon, France                       Halle Tony Garnier                   

November 10    Amneville, France                Galaxy                                     

November 12    Nice, France                        Nikaia                                      

November 14    Bordeaux, France                Patinoire Meriadeck                  

November 15    Rouen, France                     Zenith                                      

November 17    Košice, Slovakia                  Steel Arena                              

November 19    Ostrava, Czech Republic      CEZ Arena                              

November 21    Lodz, Poland                       Lodz Arena                               

 

Zmena termínu koncertov vyhradená.

Pre kompletné informácie o turné a informácie o vstupenkách, prosím navštívte www.sting.com.

 

Fotografie vo vysokom rozlíšení a tlačové materiály k dispozícii na: http://www.sting.com/PR.

 

O Stingovi:

 

Skladateľ, spevák, autor, herec, aktivista  Sting sa narodil v anglickom meste Newcastle. V roku 1977 odišiel do Londýna, kde založil spolu so Stewartom Copelandom a Andy Summersom kapelu The Police. Kapela vydala 5 albumov, získala šesť ocenení Grammy a v roku 2003 bola uvedená do siene slávy - The Rock and Roll Hall of Fame. Od roku 1985 Sting vydal trinásť sólových albumov.  Ako pripomenutie 25.výročia jeho sólovej kariéry bola pred nedávnom vydaná  "definitive box set" kolekcia s názvom 25 Years a dvoj-CD The Best Of 25 Years. Sting 25, voľná iPad aplikácia, nedávno ocenená prestížnou cenou Cannes Lion for Best Design/Aesthetic na festival  Cannes Lions International Festival of Creativity, je taktiež k dispozícii na iTunes a obsahuje exkluzívne "all-star" vystúpenia z benefičného koncertu pri príležitosti jeho 60. narodenín, vzácne rozhovory, fotografie, hudobné videá a oveľa viac. Sting predal takmer 100 milliónov albumov, či už ako sólový spevák alebo vrámci kapely The Police a získal ďalších 10 cien Grammy, Zlatý Glóbus, cenu Emmy a na svojom konte má dokonca aj tri nominácie na Oscara.  

 

 

7 500 divákov

XL Promotion