VIVALDIANNO

VIVALDIANNO

BRATISLAVAIncheba Expo Aréna
29.11.201519:00

Vivaldianno – Město zrcadel - sa vracia do Bratislavy


 ORGANIZAČNÉ POKYNY KU KONCERTU (doc)

ORGANIZAČNÉ POKYNY KU KONCERTU (pdf)


Neutíchajúci potlesk, standing ovation a obrovská dávka emócií – také bolo VIVALDIANNO v Bratislave, na júnovom koncerte jarného turné. Vypredaná sála Istropolisu sledovala unikátnu šou nabitú energickou hudbou, tancom, špeciálnymi 3D animáciami, to všetko v službách trochu mrazivého príbehu o nádejach a stratách barokového génia Antonia Vivaldiho

 

Projekt VIVALDIANNO sa vracia do Bratislavy a po dvoch jarných vypredaných koncertoch v sále Istropolis ohlasuje koncert na 29.11. 2015 tentokrát vo väčších priestoroch bratislavskej INCHEBY.


Rok a pol práce takmer štyridsiatich ľudí, mnohomiliónové investície, tisíce hodín v štúdiu, realizácie šialených, jedinečných a originálnych nápadov, a potom 110minut a je to preč... Som dojatý a teším sa na ďalšiu časť turné, s ktorým zavítame späť aj na Slovensko“  dodáva po turné autor projektu Michal Dvořák.

Celý autorský tím dokázal týmto "Koncertom novej generácie", že klasická hudba sa dá interpretovať aj v súčasnom modernom a energetickom poňatí tak, že oslovuje širokú verejnosť u nás i v zahraničí. Záujem svetových hudobných hviezd i nadnárodných umeleckých agentúr je toho dôkazom.

Ako sólisti koncertu vystúpia husľový virtuóz Jaroslav Svěcený a mladá talentovaná Terezie Kovalová na violoncello.


Celý hudobný tím na pódiu doplnilo excelentné sláčikové Heroldovo kvarteto, gitarista, aranžér a majster zvuku - Jiří Janouch, gitarista a spevák Michal Pelant, kolegovia z Peru Carlo Zegarra a Vlado Urlich na perkusie a indiánske flauty, bicie skvele ovládal Martin Kuzma.

Autorom libreta tretieho pokračovania Vivaldianna 2015 - Město zrcadel je Tomáš Belko, mimochodom aj autor muzikálu skupiny LUCIE „Větší než malé množství lásky“.


Pod obrazové stvárnenie celého koncertu sa podpísal celosvetovo uznávaný japonský výtvarník, režisér a animátor Kosuke Sugimoto, momentálne pôsobiaci v štúdiu Eallin animation, vďaka ktorému diváci mohli obdivovať unikátnu 3D show, jedinú v našich zemepisných šírkach a dĺžkach.

 

VIVALDIANNO VEZIE NOVÚ KRV

SÓLISTKY SÚ KRÁSNE AKO MODELKY

Už o pár dní Bratislavu čaká ďalší hudobný sviatok. 29. novembra zaznejú v Inchebe nádherné melódie barokového génia Antonia Vivaldiho v jedinečnom poňatí „otcov“ tohto multižánrového projektu Michala Dvořáka z kapely LUCIE a husľového virtuóza Jaroslava Svěceného.

Na rozdiel od júnových koncertov nastala zmena v osobe sólového violončela a huslí, kde sa ako sólistky predstavia fantastické hudobníčky a v neposlednom rade aj krásne ženy violončelistka Tereza Kovalová a huslistka Anna Mlináriková. A treba povedať, že sú plnohodnotnou súčasťou a obrovským prínosom tohto unikátneho koncertu.

Anna Mináriková je veľmi úspešnou absolventkou odboru jazzové husle na bostonskej Berklee College of Music v USA, kde študovala. Talentové štipendium na Berklee College of Music získala na základe konkurzu a už po prvom semestri bola zaradená na dekanský zoznam najlepších študentov celej Berklee College of Music. Po návrate do Prahy s vynikajúcim prospechom dokončila Konzervatórium Jaroslava Ježka.

 

Počas svojej relatívne krátkej kariéry sa podieľala na desiatkach úspešných projektov, okrem iného napríklad na albumoch Anety Langerovej (Jsem), Michala Horáčka (Ohrožený druh, Tribute Michal Horáček), Marka Ztraceného (Ztrácíš), Tomáša Kluse (Hlavní uzávěr splínu), Cartonnage (I Am Not Your Computer), Hany Robinson (Brouk v hlavě) či na hudbe a albumoch k filmům Anglické jahody, Bobule, Valdéz - ráj velryb aj.

Druhou zo „ženského sólového dua“, ktoré veľmi dôrazne sekunduje tomu „mužskému“ Dvořák / Svěcený,  je Terezie Kovalová - mladá talentovaná violoncellistka hrajúca v rade projektov naprieč hudobnými žánrami. Keď práve neúčinkuje v projekte Vivaldianno, vystupuje so svojou vlastnou, autorskou kapelou Calm Season, spolupracuje s ostravskou speváčkou a textárkou Vladivojnou La Chiou, v minulosti bola členkou indie-folkových Republic of Two, s ktorými získala cenu Anděl za objav roku 2010.

Všetky tieto skutočnosti nasvedčujú tomu, že koncert Vivaldianno bude nielen (a hlavne) fantastickým hudobným, ale aj vizuálnym zážitkom, kde okrem úžasných projekcií budú sólistkami ženy krásne ako „zo žurnálu“. 

­­­­­­­­­­­­­­­­

VIVALDIANNO 2015                                                                                        https://vimeo.com/131975804

VIVALDIANNO - ukážka z koncertu v O2 Arena 10.6. 2015                  https://vimeo.com/135601841

1 997 divákov

XL Promotion