JOSE CARRERAS

BratislavaZimný štadión Ondreja Nepelu
08.12.201619:30

LEGENDÁRNY TENOR – A Life in Music Tour / Život v hudbe tour

– posledné svetové koncertné turné

 

ABSOLÚTNA LEGENDA SVETOVEJ OPERY – FENOMENÁLNY

JOSÉ CARRERAS

V BRATISLAVE

 

8.12. 2016  Bratislava, Zimný štadión O. NepeluJOSE CARRERAS


 


 

Hudba plná vášne a emócií

 

Po svojom triumfálnom comebacku na operné pódiá zavíta legendárny tenor José Carreras v rámci svojho posledného svetového turné aj na Slovensko!

 

Hviezdny tenor s nálepkou „the nicest man in opera“, teda „najmilší človek v opernom svete“, José Carreras oslávil v roku 2014 svoj senzačný návrat na opernú scénu titulnou rolou v novej opere „El Juez“ (Sudce). Standing ovation, vypredané predstavenia a kritiky píšuce o „comebacku snov“ sprevádzali jeho návrat na operné pódiá po takmer osemročnej odmlke.

Po tejto skvelej sérii úspechov José Carreras zahájil celosvetové koncertné turné pod názvom „A Life in Music“ (Život v hudbe). Vzhľadom na fakt, že ide o posledné turné tohto výnimočného a neopakovateľného hudobného zjavu, fantastickou správou je, že výnimkou nebude ani Bratislava. Po štyroch rokoch sa jeden z najslávnejších svetových tenoristov vráti do slovenskej metropoly.

 

Tento hudobný génius, rodák z Barcelony, má vo svojom repertoári okolo 600 titulov rôznych štýlov od barokovej po súčasnú hudbu a viac ako 60 opier. Spoločne s vynikajúcim orchestrom  pod taktovkou maestra Davida Gimeneza ponúkne publiku program pozostávajúci z nádherných melódií úchvatného obdobia „Belle Époque“ a motívov z opery, operety a muzikálu. „Sú to piesne, ktoré ma dojmú, kedykoľvek ich počujem a ktoré ma vždy nadchnú. Vášeň a emócie, pocity z hĺbky môjho srdca a duše, je v nich presne to, čo sa v týchto skladbách snažím vyjadriť prostredníctvom svojho hlasu,“ hovorí Carreras.

 

Tento večer zaručuje zážitok plný úžasných melódií – a bude to hlavne óda na život!

 

A Carreras vie, o čom rozpráva. Na vrchole svojej oslnivej kariéry ochorel a bojoval s rakovinou krvi. Akoby zázrakom prežil a založil nadáciu „José Carreras Leukemia foundation“, pretože mal pocit, že by sa mal spoločnosti nejako odvďačiť. Krédom jeho nadácie je, že leukémia musí byť vyliečiteľná, navždy a pre všetkých!

 

Jeho návrat po zdolaní tejto zákernej choroby bol triumfálny a vyvrcholil legendárnymi koncertami „Troch tenorov“, Carreras, Domingo a Pavarotti. Len život sám píše také príbehy!

 

A keď Carreras spieva jeho piesne, publikum cíti, že hudba je jeho život, že každý tón vychádza z hĺbky jeho srdca a duše, že pódium je presne to miesto, pre ktoré sa Carreras narodil...

 

Tieto piesne a duetá, plné lásky a vášne, sú José Carrerasovi akoby šité na mieru. Kritik z významného britského magazínu „Classic FM“ napísal: „...tento repertoár romantických piesní zaistí vypredané sály. S takým materiálom sú jeho lyrické hlasové dispozície reminiscenciou na veľkého Enrica Carusa...“

 

Nenechajte si ujsť posledné turné tohto fenomenálneho hudobného génia!

 

***

TEMPERAMENTNÁ REBECA OLVERA HOSŤOM JOSE CARRERASA

 

Prekrásna žena s hispánskym šarmom, ale hlavne úžasná sopranistka. To je  Rebeca Olvera, temperamentná rodáčka z Mexika.

JOSE CARRERAS

Slovenské publikum zatiaľ nemalo veľa príležitostí vidieť a počuť túto opernú divu naživo, všetko sa však zmení 8. decembra, kedy Rebeca Olvera vystúpi v Bratislave ako hosť svetového tenora José Carrerasa. Spojenie týchto dvoch jedinečných umelcov bude nepochybne fantastickým zážitkom.

 

Rebeca Olvera študovala na  Conservatorio Nacional de Música v Mexico City. Debutovala ako Marie v opere Gaetana Donizettiho La Fille du Régiment (Dcéra pluku) v Palacio de Bellas Artes. 

V roku 2006 získala cenu divákov na medzinárodnej súťaži International Hans Gabor Belvedere Singing Competition vo Viedni. Od roku 2005 do roku 2007 bola členkou Zurich International Opera Studio, neskôr sa stala stálou členkou Zurišskej Opery.

 

Naštudovala roly ako Adina (L’elisir d’amore – Nápoj lásky), Norina (Don Pasquale), Berenice (L’occasione fa il Ladro – Príležitosť robí zlodeja), Giulia (La Scala di Seta – Hodvábny rebrík), Rosina (Il barbiere di Siviglia – Barbier zo Sevilly), Blonde (Die Entführung aus dem Serail – Únos zo serailu), Madame Herz (Der Schauspieldirektor – Divadelný riaditeľ), Contessa di Folleville (Il Viaggio a Reims – Cesta do Remeše), Dorinda (Orlando), Frasquita (Carmen), Despina (Così fan tutte), Isolier (Le Comte Ory) a Adalgisa (Norma). 

 

Spolupracovala so svetoznámymi dirigentmi ako sú Ralf Weikert, Vladimir Fedoseyev, William Christie, Marc Minkowski, Nello Santi, Ádám Fischer, David Giménez, Fabio Luisi, Diego Fasolis, Franz Welser-Möst, Emmanuelle Haïm či Alessandro De Marchi a vystupovala na doskách veľkých operných domov, napr.  v Komische Oper v Berlíne, Vienna Konzerthaus, Konzerthaus Dortmund, Severance Hall či na renomovaných festivaloch Salzburg Festival, Edinburgh Festival alebo Theatre des Champs-Elysees. 

 

Spolu s José Carrerasom Rebeca Olvera  koncertovala v rodnom Mexiku, Argentíne, Nórsku, na Cypre, v Rakúsku, Švédsku, Dánsku, Rusku, Českej republike, Poľsku a Nemecku. 

 

Sám José Carreras o sopranistke Rebece Olvere hovorí: „Rebeca svojou muzikálnosťou, precíteným umeleckým prejavom a neuveriteľnou dávkou temperamentu poslucháčom demonštruje hlbokú spevácku vyzrelosť. Pre mňa osobne je vždy zážitkom a veľkou cťou byť s ňou na pódiu.“

 

Toto jedinečné hudobné spojenie sľubuje nesmierny príval harmónie, radosti a opojenia z prekrásnej hudby.


 

VIP BALÍK OBSAHUJE:

  • Vstupenku na sedenie v sektore VIP- C29 s vlastným barom a zázemím
  • Welcome drink
  • Hostessing - asistencia
  • VIP Bar – výber z exkluzívnych alko/nealko nápojov
  • Food bar – medzinárodná kuchyňa
  • VIP vstup na štadión
  • VIP laminátový pass so šnúrkou
  • VIP parking v SLOVNAFT arene
  • Tematický darček          

 

CENA VSTUPENKY: 99 € + VIP BALÍK 100 €

 

Vstupenky a viac info: www.xl.sk

 

XL Promotion