RAMMSTEIN

BratislavaZimný štadión Ondreja Nepelu
06.11.201120:00

>>RAMMSTEIN - BRATISLAVA - 2005<<

 

RAMMSTEIN

06/11/2011 BRATISLAVA - ZIMNÝ ŠTADIÓN ONDREJA NEPELU

 

RAMMSTEIN - najkontroverznejšia kapela súčasnosti potvrdila jesenné vystúpenie aj na Slovensku.

 

6.novembra 2011 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstaví RAMMSTEIN to najlepšie z ich doterajšej kariéry.

 

Po úspešnej koncertnej šnúre v Austrálii a Južnej Afrike, po ktorej nasledovalo predĺžené turné po Severnej Amerike a Mexiku, za ktoré získali na REVOLVER GOLDEN GODS AWARDS cenu "Najlepšia Live kapela", by sa mohlo zdať, že si chlapíci z Nemecka zaslúžia na chvíľu vydýchnuť.

Rammstein však namiesto oddychu pripravil retrospektívu svojich najväčších úspechov: "Made in Germany 1995 - 2011"! Výber bude okrem 20 najlepších hitov obsahovať aj doposiaľ nevydané skladby, ako aj kompletný video katalóg.

Jadro kapely tvorí perfektná súhra gitaristov Richarda S. Kruspe - Bernsteina a Paula Henryho Landersa za skvelého doprovodu basgitay Olivera Riedela a bicích Christopha "Doom" Schneidera. Samozrejme nemožno opomenúť výnimočný talent klávesistu doktora Christiana "Flake" Lorenza. Bez jeho klávesov by Rammstein neznel tak nezameniteľne. Frontmanom kapely je spevák Till Lindemann, ktorý je v súčasnej dobe bezpochyby jedným z najosobitejších vokalistov na svete. Koncert kapely Rammstein, to nie je len ich hudba, ale aj veľkolepá šou, ktorá nechá chladným málokoho.

 

Už od samotného vzniku kapely približne v roku 1993 Rammstein hrá tvrdý a úderný metalový rock, ktorý je však výrazne ovplyvnený tanečnou hudbou. Ich hudba, to je zmes protikladov. Na jednej strane sa v nej miesi tvrdosť teutonských rytierov, texty sú však o láske a vzťahoch medzi ľuďmi. Vďaka koncertným šou, kde si členovia kapely menia veľmi často prevleky a neboja sa použiť bombastické pyrotechnické efekty, majú Rammstein povesť výbornej koncertnej skupiny. O tom, že ocenenie „Najlepšia live kapely" nedostali Rammstein náhodou, sa môžete presvedčiť aj vy 6.novembra 2011 v Bratislave.

www.rammstein.com

ŠPECIÁLNY HOSŤ NA KONCERTE RAMMSTEIN V BRATISLAVE - DEATHSTARS!!!

A je to rozhodnuté. Kapela Rammstein s potešením dáva na známosť, že špeciálnym hosťom na ich koncerte v Bratislave a nielen tam, bude severský uragán - švédska kapela DEATHSTARS. Včera to kapela Rammstein zverejnila na svojej webovej stránke http://www.rammstein.de/en/news/tour-support-2011/ .

DEATHSTARS je švédska gothic metalová kapela zo Štokholmu. Vznikla v roku 2000. Známa je najmä svojimi pochmúrnymi hororovými textami skladieb, ktoré sú priam presýtené pesimizmom, mizantropiou a negativizmom. Členovia DEATHSTARS sú známi výrazným make-upom na tvárach, na koncertoch vystupujú v tmavých uniformách a celým svojím morbídnym zjavom sú priam prototypom vyznávačov tzv. gothic fashion.

Kapela má na konte tri štúdiové albumy, prvým z nich je "Synthetic Generation" vydaným roku 2002, kedy vyšiel v Európe resp. 2003 v Severnej a Južnej Amerike, druhým je "Termination Bliss" z roku 2006 a posledný album s názvom "Night Electric Night". Ten uzrel svetlo sveta v roku 2009.

DEATHSTARS sú špeciálnym hosťom na koncerte nielen pre Rammstein, ale v minulosti už robili predskokana kapelám ako Korn, či Cradle of Filth.

Aktuálnu zostavu DEATHSTARS tvoria hlavne členovia "Swordmaster", black metalového projektu, na ktorom sa podieľali členovia "Dissection" a "Ophthalamia". Konkrétne ide o speváka kapely Whiplashera Bernadotte, na gitare a klávesoch hrá Nightmare Industries, na basovej gitare hrá Skinny Disco, ktorý je zároveň aj vokalistom, bubeníkom DEATHSTARS je Bone W Machine a posledným je gitarista Cat Casino.

Kapela DEATHSTARS sa predstaví slovenskému publiku ako špeciálny hosť Rammstein už 6.novembra 2011 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

 

www.deathstars.net/

 

9 500 divákov

 

 

 

 

 

XL Promotion