STING

BratislavaZimný štadión Ondreja Nepelu
29.06.201120:00

>>STING - BROKEN MUSIC TOUR - 2006<<

 

STING • Symphonicity

 

Kritikou oslavované svetové turné navštívi toto leto ďalšie európske mestá vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku a nebude chýbať ani Slovensko!

STING

 

Sting predstaví svoje najväčšie hity v nezvyčajnom aranžmá pre symfonický orchester pod taktovkou fenomenálnej Sarah Hicks súčasne so svojou kapelou

 

XL PROMOTION a LIVE NATION s potešením oznamuje, že STING - v doprovode symfonického orchestra pod vedením fenomenálnej Sarah Hicks a svojej kapely - predlžuje jeho celosvetovo oslavované turné Symphonicity a pridáva ďalšie dátumy koncertov počas tohto leta so zastávkami naprieč Európou. Po fantastickom úspechu vypredaných vystúpení po Severnej Amerike, Európe či Austrálii Symphonicity tour sa predstaví na niekoľkých festivaloch a sólo koncertoch vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, a čo je úžasná správa, STING zavíta aj do Bratislavy.

 

"Vynikajúci koncert." - Bild Hamburg (Nemecko)

"Sting s orchestrom je skrátka rocková mágia." - La Stampa (Taliansko)

"...absolútne perfektné v každom detaile... dokonalá šou." - Komsomolskaya Pravda (Rusko)

"Jeden by povedal, že každá drobná vec, ktorú urobil, bola magická ." - Rzeczpospolita (Poľsko)

"Prvá trieda v každom smere." - A-Listed (Veľká Británia)

 

Vrámci tohto úžasného projektu Symphonicity Sting predstavuje jeho najväčšie hity s novými aranžmánmi upravenými pre symfonický orchester. Čerpajúc z jeho rozmanitej, mnohovrstevnej závratnej kariéry, ktorej výsledkom je množstvo multi-platinových albumov, ohromujúci počet hitov č. 1, nespočet ocenení a celosvetové rekordy v predajnosti jeho albumov, ktorých číslo sa blíži k neuveriteľnej cifre 100 miliónov, Sting predstavuje svoje najslávnejšie skladby re-interpretované ním a symfonickým orchestrom. Na nových aranžmánoch a úpravách sa podieľali Jorge Calandrelli, David Hartley, Michel Legrand, Rob Mathes, Vince Mendoza, Steven Mercurio, Bill Ross, Robert Sadin, a Nicola Tescari.

 

Výber skladieb, vytvorený špeciálne pre toto turné, zahŕňa fanúšikmi najžiadanejšie piesne počnúc hitmi The Police "Every Little Thing She Does Is Magic", "Roxanne", "Next To You" a "Every Breath You Take," a končiac pozoruhodnými skladbami Stingovej sólovej kariéry- "Englishman in New York," "Fragile," "Russians," "If I Ever Lose My Faith in You," "Fields Of Gold," a "Desert Rose."

 

Partnermi Stinga na pódiu budú aj fenomenálni hudobníci, konkrétne jeho dlhoročný gitarista Dominic Miller, Rhani Krija, taktiež Stingov multi-žánrový perkusionista po mnoho rokov, vokalista Jo Lawry a basgitarista Ira Coleman.

 

Prvé pokusy Stinga preniknúť do ríše klasickej hudby začali úspechom jeho #1 albumu "Songs from the Labyrinth," na lutne založenou interpretáciou hudby 16.storočia od skladateľa Johna Dowlanda, vydaného v roku 2006 spoločnosťou Deutsche Grammophon. Po skončení neuveriteľne úspešného svetového reunion tourné kapely Police, Sting sa vrátil k jeho vášni pre kombináciu hudobných žánrov vydaním jeho najnovšieho albumu "If On A Winter's Night...", ktorý sa umiestnil ako #1 na rebríčku vážnej hudby časopisu Billboard.

 

Ako sólový hudobník a člen skupiny The Police, Sting získal 16 cien Grammy, dve ceny Brit Awards, Zlatý glóbus, cenu Emmy, tri nominácie na Oscara, cenu Billboard Magazine's Century Award, v roku 2004 sa stal Osobnosťou rok pre MusiCares. Taktiež je členom Rock and Roll-ovej siene slávy a Songwriters Hall of Fame (sieň slávy skladateľov piesní).

 

Pri príležitosti oslavovaného Stingovho svetového turné spoločnosť Deutsche Grammophon/Cherrytree Records nedávno vydala live CD/DVD, Live in Berlin, featuring the Royal Philharmonic Concert Orchestra, s dirigentom Stevenom Mercuriom. Táto exkluzívna kolekcia ponúka predtým nevydaný materiál a mnoho z jeho hitov ako napr. "Roxanne," "Every Little Thing She Does Is Magic," "King Of Pain," "Fields Of Gold," a iné, všetky upravené so symfonickým aranžmá. Na niekoľkých skladbách sa spolupodieľal špeciálny hosť Branford Marsalis. Táto live nahrávka je stelesnená Symphonicity.

 

Spoločnosť Deutsche Grammophon/Cherrytree Records taktiež vydala aj štúdiový album s názvom Symphonicities, ktorý kritika nadšene privítala. Medzi najpozoruhodnejšie patria skladby z dielne The Police ako napr. "Every Little Thing She Does Is Magic", "Roxanne" and "Next To You," ako aj skladby Stingovej sólovej kariéry "Englishman In New York," "I Burn for You," "Why Should I Cry for You" a "She's Too Good For Me," popri mnohých ďalších.

 

Promotérom svetového turné je Live Nation, producentom RZO Entertainment, Inc. v spolupráci so spoločnosťou Universal Music Classical Management & Productions.

7 500 divákov

 

XL Promotion